Harmonogram projektu



LiteraTOUR 2018 – podróż do wnętrza opowieści

RAMOWY HARMONOGRAM ZAJĘĆ

SIERPIEŃ
1.       29 sierpnia 2018 (ŚRODA) w godz. 9.00 – 13.00Proszę Państwa – oto książka! wyjazd do Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu – zajęcia interaktywne w muzeum: zwiedzanie z przewodnikiem, samodzielne czerpanie kartek papieru, drukowanie stron starodruku na drewnianej prasie i tłoczenie pamiątkowych zakładek do książek.

WRZESIEŃ
1.   Zamieniamy w piktogramy – zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię i zdolność abstrakcyjnego myślenia; zabawy z treścią książek przy wykorzystaniu współczesnych znaków stosowanych w grafice użytkowej i typografii: próba zamienienia wybranej książki w jednostronicowy piktogram, który jak najlepiej odda jej treść.
2.   RPG – z czym to się je? – snucie opowieści i literackie inspiracje w rozwoju narracyjnych gier fabularnych. Uczestnictwo w profesjonalnej sesji RPG przeprowadzonej przez Mistrza Gry – zajęcia z podziałem na grupy (5, 5 i 6 osób). Przed każdym spotkaniem panel wprowadzający "przygotowani do gry" - przedstawienie tematu, przegląd bogato ilustrowanych podręczników do narracyjnych gier fabularnych m.in. z gatunku fantasy oraz płaszcza i szpady (zbiory z prywatnej kolekcji).
WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK
Witajcie w naszej bajce [a my dajemy słowo, że będzie kolorowo]
Warsztaty literacko-larpowe, przygotowujące do gry głównej na wyjeździe:
1.        Warsztaty literackie - prezentacja multimedialna na temat bohaterów larpa, przedstawienie czasu i miejsca akcji oraz głównej osi fabuły, wskazówki dotyczące przygotowania do roli i relacji z innymi postaciami gry1 spotkanie. 
2.       Warsztaty improwizacyjne – umiejętność improwizacji, podtrzymywania wątków, spontanicznego wchodzenia w rolę i budowania dialogów w ramach określonego tematu – 2 spotkania 
3.    Warsztaty psychoedukacyjne – utożsamianie się z bohaterem larpa, empatia, współodczuwanie, wyrażanie emocji 1 spotkanie
4.       Warsztaty kostiumowe – przymiarki strojów – 1 spotkanie
5.       Warsztaty charakteryzatorskie – objaśnienia dotyczące makijażu i uczesania, rozdanie Kart Postaci 1 spotkanie

PAŹDZIERNIK
1.       20 października 2018 (SOBOTA) w godzinach około 8.00 – 16.00 – GRA GŁÓWNA W PODLASKIM MUZEUM KULTURY LUDOWEJ – SKANSENIE W WASILKOWIE:
- wyjazd uczestników do skansenu w godzinach porannych (autokar)
- charakteryzacja i przebranie
- profesjonalna sesja fotograficzna w kostiumach i charakteryzacji – zdjęcia z sesji oraz z przebiegu larpa zostaną użyte do stworzenia plakatów promujących czytelnictwo oraz kalendarzy „Zaczytany rok 2019”, które bezpłatnie otrzymają zainteresowani użytkownicy biblioteki
- odegranie gry głównej
- zwiedzanie skansenu z przewodnikiem
- obiad w pobliskiej restauracji na terenie skansenu
- ok. 15.30 – powrót do biblioteki
2. Między bajki włożone – warsztaty literackie, samodzielne tworzenie/opracowywanie legend na podstawie piosenek regionalnych.
LISTOPAD/GRUDZIEŃ
1.     Zaczytani-zblogowani warsztaty z Sylwią Łupińską, blogerką, promotorką czytelnictwa, autorką strony nieperfekcyjnie.pl, która pomoże uczestnikom projektu założyć i „umeblować” bloga, na którym udostępnione zostaną wszystkie materiały powstałe w ramach projektu – 3 spotkania z podziałem na grupy (5, 5 i 6 osób)
2.       Zakończenie projektu: wyjazd uczestników do Białostockiego Teatru Lalek:
- obejrzenie wybranego spektaklu – bajki muzycznej
- zwiedzenie Piwnicy Lalek
- rozdanie nagród i dyplomów za uczestnictwo w projekcie
- obiad w pobliskiej restauracji

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury



Wszystkie zajęcia odbywające się w ramach projektu są bezpłatne




                                                                                                                       

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Plakaty promujące czytelnictwo już gotowe!

Wędrując między historiami. Promujemy czytelnictwo w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Finał literaTOUR w teatrze cieni Ofelii